Hydratujete svoji pokožku správně?

4. 2. 2024 Od 0

Hydratujete svoji pokožku správně?

U lidí, kteří mají problém se suchou pokožkou či ekzémem, je prvořadá péče o suchou kůži jako léčebné i preventivní opatření.

Takové prostředky se nazývají emoliencia – zlepšují, některá i obnovují kožní bariéru, hydratují, zvláčňují, promašťují, a proto se někdy hovoří o korneoterapii. Je známo, že 50 % léčebného efektu lze dosáhnout jen s vhodným masťovým základem.Čím méně složek základ obsahuje, tím lépe. Nevhodné jsou prostředky parfémované nebo s obsahem potenciálních alergenů (např. heřmánek, propolis).

Optimálně je aplikovat emoliencia častěji a v tenké vrstvě. Po koupeli se doporučuje emoliencia aplikovat do 3 minut, dokud je kůže ještě vlhká. Jinak si kůže nezachová hydrataci, voda se odpaří, dojde ke kontrakci rohové vrstvy, popraskání a dalšímu přesušení kůže. Emoliencia se aplikují jako udržovací péče, ale i preventivně v období bez zjevných příznaků onemocnění.

Emoliencia vtíráme několikrát denně do zdravé i postižené kůže, ale vždy jen tolik, kolik se vstřebá. Na kůži nesmějí výrazně zůstat přebytečné nánosy. Pod silnou vrstvou krému nebo masti se kůže přehřívá, špatně dýchá a stupňuje se svědění. Důležitá zásada je: čím méně krému a čím častěji, tím lépe.

DOPORUČUJEME ryze český výrobek (emolience)

  • BASIC30 je krém s 30% olejové složky a BASIC90 je mast s 90% olejové složky.

Rozdíl je tedy ve složení, BASIC30 je spíše hydratační krém, který se dobře a rychle vstřebává a kůži nezanechává mastnou. BASIC90 má velký podíl voskových složek, které naopak vytváří na kůži ochrannou bariéru a brání úniku vody

  • BASIC BATH hydratační koupele

Díky vysokému obsahu hydratačních a rozpustných olejových látek mají silný zvláčňující a promašťující účinek. Nerozpustné oleje po koupeli zůstanou na pokožce rozprostřeny jako tenký, pokožku zvláčňující film, který brání nadměrnému vysoušení pokožky. Posilují tím přirozené ochranné mechanismy pokožky a chrání před vnějším podrážděním. vhodné pro: • všechny typy pokožky • pro dospělé i děti • pro těhotné a kojící ženy.