7 tipů pro svěží a mladiství vzhled

4. 2. 2024 Od 0

Existuje na světě žena, která by nechtěla být krásná a mladá ideálně navždy? Udržet si mladistvý vzhled je snem každé z nás. V současné době existují naštěstí kosmetické a léčebné procedury, které dokáží podpořit přirozenou krásu každého z nás, a díky tomu je možné vypadat naprosto skvěle. Inspirujte se triky, se kterými si krásu udržíte ještě dlouhou dobu.

 

1) Pečujte o svou pleť

Starost o pleť je základním pravidlem, které vám zaručí, že bude zářit a působit mladší třeba i o deset let. Dbejte na to, aby byla vaše pleť dostatečně hydratovaná a také vyživená. Použít můžete krémy, které dokáží zmírnit vrásky a budou přesně vyhovovat vaší pokožce. Pleť je, stejně jako štíhlá postava, vizitkou každé ženy a hned na první pohled jde vidět, jak se o sebe dotyčná stará. Nemusíte odmítat ani ošetření, která pleť vyhlazují.

2) Starejte se o své vlasy

Vlasy jsou stejně tak důležité jako pleť. Starost o vlasy není jen o výběru správného šamponu nebo pravidelném denním česání. Je důležité zjistit, jaká barva a jaký střih vám bude slušet. Všeobecně platí, že umírněnost a elegance vede, a čím je člověk starší, tím více mu bude slušet alespoň o tón světlejší barva, než je jeho přirozená.

3) Mějte jiskru v očích

Oči jsou oknem do duše a kromě momentální nálady z nich jde vyčíst spousta dalších informací. Z očí se můžete pomocí  iridologie dozvědět podrobné informace o svém zdravotním stavu. Oční duhovka je tak jakousi mapou, která zobrazuje všechny orgány a systémy lidského těla. Pokud máte jiskru v očích a plochy vaší duhovky jsou spíše světlé než tmavé, často žijete vyrovnaný a šťastný život. Pokud vás něco trápí, oči to odhalí dřív, než se tělo projeví fyzickou bolestí nebo nemocí.

4) Usmívejte se

Pokud chcete být dlouho mladí, ponechte si svou dětskou duši. Nezapomínejte se usmívat a užívat si každý den naplno. Myslete také na to, že mračení a smutek kreslí do vaší tváře vrásky, a že úsměv je naopak vyhlazuje. Díky pozitivnímu přístupu k životu se vám nemoci vyhnout obloukem. Smích je opravdu ta nejlepší medicína.

5) Používejte správnou kosmetiku

Kromě psychického stavu je také na místě pečovat o své fyzické tělo. Najděte si kosmetiku, která vám vyhovuje a z široké nabídky si vyberte právě ty krémy, sprchové gely a další přípravky, které vám voní, jsou jemné k vaší pokožce a vyhovují vám všemi směry. Se správnou kosmetikou budete vypadat opět o několik let mladší.

6) Žijte zdravě

Snažte se žít zdravě. Dopřejte si čerstvé a kvalitní potraviny, neodbývejte se a nezapomínejte na své zdraví. Pokud vás něco trápí, snažte se nemoc co nejdříve diagnostikovat a následně daný problém řešit. Neodkládejte svůj život na potom a poslouchejte své tělo.

7) Rozmazlujte se

Nezapomeňte se pochválit a také trochu rozmazlovat. Vyzkoušejte například kosmetickou akupunkturu, která s vámi udělá opravdu divy. Nechte si tak vyhladit vrásky pomocí alternativní medicíny a zmírněte příznaky stárnutí přirozenou cestou.