Účinná látka

Problémy kůže

Výrobci

Novinky e-mailem

Bepanthen Care mast 100 g

Bepanthen Mast je správná volba pro Vaše miminko pro každodenní prevenci a léčbu opruzenin.

273,00 Kč vč. DPH

BE004

ks

zboží na skladě

Bepanthen Mast splňuje všech 7 vlastností optimálního přípravku k ošetřování dětské pokožky udržuje optimální vlhkost pokožky - neobsahuje zinek, který vysušuje pokožku neobsahuje parfemace neobsahuje konzervační látky (parabeny) neobsahuje dezinfekční a antiseptické přísady neobsahuje potenciálně toxické přísady neobsahuje zbytečné přísady má klinicky ověřený účinek a bezpečnost
Bepanthen Mast používejte vždy na čistou a suchou pokožku při každém přebalení.
 
Rada pro Vás: Bepanthen Mast podporuje regeneraci suché a namáhané pokožky, a proto je vhodný i pro Vás.
Bepanthen mast lze použít při každém podráždění kůže, projevujícím se jejím zarudnutím, zduřením, svěděním nebo pálením, ke kterému může dojít po nadměrném slunění (i po užití umělých světelných zdrojů, např. solárií). Dále k ošetření menších popálenin, otlaků, podrážděné pokožky po nesprávném použití kosmetických přípravků, vlivem drsného počasí nebo jinak podrážděné, ale neporušené kůže.
Bepanthen mast je vhodná i k denní péči o suché, rozpraskané nebo drsné ruce. K ošetření větších ploch je vhodnější lotion. K ošetření drobných poranění, odřenin nebo škrábanců je vhodnější použít Bepanthen Plus krém, který obsahuje navíc dezinfekční prostředek a snižuje nebezpečí infekce rány.
 
Léčivá látka dexpanthenol se v buňkách kůže přeměňuje na vitamin kyselinu pantothenovou. Ta je nepostradatelná pro tvorbu a regeneraci kůže. V Bepanthenu masti je dexpanthenol zapracován do masťového základu s vysokým obsahem tuku.
 
Složení :
Dexpanthenolum 50 mg.
Složení - pomocné látky:
Masťový základ: cetylalkohol, stearylalkohol, bílý vosk, tuk z ovčí vlny, bílá vazelína, panenský mandlový olej, tekutý parafín, čištěná voda.
 
Kontraindikace:
Bepanthen mast se nesmí používat při alergii na dexpanthenol nebo tuk z ovčí vlny, event. na jiné složky přípravku.
 
Těhotenství a kojení:
Bepanthen mast lze používat i v těhotenství a během kojení k denní péči o pokožku kojence a k ošetření bradavek kojících žen. Pouze na doporučení lékaře se mast používá k ošetření děložního čípku
 
Nežádoučí účinky:
Přípravek je většinou velmi dobře snášen. Velice zřídka se mohou vyskytnout alergické reakce (zduření a zarudnutí kůže s následným výsevem svědících až pálících pupínků a puchýřků, mokváním a tvorbou strupů). Při výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte se svým lékařem.
 
Dávkování:
Bepanthen mast se nanáší v tenké vrstvě na vodou očištěnou podrážděnou nebo zanícenou kůži podle potřeby jednou až několikrát denně až do úplného zhojení.
Při suché pokožce nanášet podle potřeby i několikrát denně (3x) na postižená místa.
Při kojení: po každém kojení nanést mast na kousek sterilní gázy a potřít bradavku.
Při péči o kojence: při každém přebalení nanést mast na předtím vodou dobře očištěnou pokožku zadečku a přirození.
Upozornění:
Bez porady s lékařem můžete Bepanthen mast používat na nemocnou kůži u dětí nejdéle 7 dní.
Jestliže při používání přípravku obtíže neustoupí do 7 dní nebo se naopak zhoršují, poraďte se s lékařem. Na nepodrážděnou pokožku dětí se může mast používat bez omezení!
Při předpisu jiných léků oznamte lékaři, že používáte Bepanthen mast. Při požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
 
Balení:
100g