Jak správně pečovat o své zuby

Péče o ústní dutinu je stejně důležitá jako pravidelná kosmetická péče. Je důležité vybrat si vhodné pomocníky, které vám čištění zubů ulehčí. Správný postup, pravidelnost a přírodní bělení dokážou opravdové divy, stejně jako vhodně zvolená zubní pasta. Inspirujte se dalšími tipy a radami.

 

Používejte vhodný kartáček

Možná si myslíte, že koupě kartáčku na zuby není žádná věda, ale vždy dbejte na to, aby měl kartáček požadovanou tvrdost. Vybírat můžete mezi měkkým, středním a tvrdým kartáčkem. Ideální volbou je také velmi jemný zubní kartáček, který má příjemný tvar a bude vám vyhovovat, pokud máte citlivé dásně. Stejně důležité jsou i mezizubní kartáčky, které se dostanou tam, kam obyčejný kartáček ne. Vyzkoušet můžete i zubní nit, popřípadě jednosvazkový kartáček na zuby, ke kterým se s klasickým kartáčkem jen stěží dostanete.

 

Vyzkoušejte přírodní bělení

Pokud chcete mít krásné a bílé zuby, můžete vyzkoušet přírodní triky. Například pokud budete žvýkat listy čerstvého špenátu, vaše zuby se velmi rychle vybělí. Vyzkoušet můžete také tření bílou kůrou z pomeranče nebo směs, kterou vytvoříte rozmačkáním jahod. Tuto směs naneste na zuby a poté opláchněte.

 

Vyplachujte ústní vodou

Po každém čištění si vypláchněte ústa zubní vodou. Ústní vodu si můžete vybrat dle chutí či toho, zda máte citlivé dásně nebo vás trápí problémy s paradentózou či nepříjemný zánět dásní. Využijte magické síly bylinek a sáhněte po čistě přírodní bylinné ústní vodě, jistě tak neuděláte chybu. Ústní voda neslouží jen pro svěží dech, naopak můžete ji použít po jídle, pokud u sebe zrovna nemáte zubní kartáček a potřebujete dezinfikovat ústa a odstranit zubní plak.

 

Dávejte pozor na to, co jíte

Dbejte také na správné stravování. Na zubech se mohou projevit barevné změny při časté konzumaci kávy, koly, černého čaje nebo červeného vína. Tyto pochutiny také zatěžují zubní sklovinu a zuby oslabují.

 

Pravidelné a správné čištění zubů

Při čištění zubů si dejte pozor na to, abyste zuby nečistili ihned po jídle. Vždy počkejte alespoň půl hodiny, aby zubní sklovina nebyla tak citlivá. Zároveň nečistěte zuby příliš silně a velkým tlakem, abyste si nepoškodili dásně, kterým je třeba také věnovat péči. Vyzkoušejte zubním kartáčkem spíše jemné a krouživé pohyby, kterými se dostanete i mezi zuby. Čištění zubů by mělo trvat zhruba tři minuty, přičemž by mělo probíhat pravidelně ráno a večer.

 

Vyber tu správnou pastu

Dalším důležitým krokem pro správně čištění zubů, je pečlivý výběr zubní pasty. Nejvhodnější pasta je taková, která vám bude příjemně vonět, bude vám chutnat a bude šetrná k vašim zubům i dásním. Vyzkoušet můžete například bylinkovou zubní pastu, která obsahuje šalvěj, řepík, ženšen či mátu. Kombinace bylinek vytváří velmi příjemnou chuť, navíc je pasta vhodná i pro velmi citlivé zuby a dásně. S touto pastou, která nepálí a neobsahuje chemii, bude čištění zubů opravdu příjemná záležitost.

 

Tak nepodceňte péči o váš chrup!