ALOE VERA

Tato výjimečná rostlina je neodmyslitelně spojována i s kosmetickým průmyslem, ve kterém bývá označována jako „elixír mládí“. Bylo prokázáno, že právě gel pocházející z Aloe vera, potlačuje vznik vrásek a zvyšuje kvalitu pleti.            

Aloe vera (aloe pravá) je sukulentní rostlina pocházející ze severní Afriky – roste tedy zejména v suchých klimatických podmínkách. Aloe vera nemá stonek a je tvořena pouze dužnatými zeleno-šedými listy. Okraje listů jsou orámovány zubatými trny. Tento kaktus dorůstá výšky 60 až 100 cm a své uplatnění našel v egyptské, čínské, japonské, indické, ale třeba i ruské, indiánské nebo jamajské medicíně. Již řadu staletí je známá jako rostlina s léčivými účinky (akné, ekzémy, opary, lupénka, plíseň atd.) a současně i jako krášlící prostředek. Z rostliny je využíván především gel nacházející se v listech Aloe vera, který obsahuje velké množství účinných látek od minerálů (hořčík, mangan, zinek, sodík, draslík, chrom a měď) přes vitamíny (A, B, C a E), aminokyseliny, enzymy, polysacharidy, lignin až po steroidy nebo mastné kyseliny. 

 

Účinky Aloe vera:

obsahuje více jak 200 prospěšných látek.            

  • hydratační, regenerační, vyživující => výborně působí na prokrvení i těch nejhlubších vrstev pokožky, což je velmi důležité pro vstřebávání živin a pro hydrataci.
  • hojivé => pomáhá hojit kožní poranění, působí na poraněná místa mírně anesteticky a ulevuje tak od svědění a zmírňuje otoky. V místě poranění zvyšuje přítok krve ke zraněným oblastem a stimuluje fibroblasty - kožní buňky zodpovědné za hojení ran. Používá se k hojení menších řezných ran, odřenin či natržených ústních koutků.                                    
  • protizánětlivé => má antibakteriální a protiplísňové účinky
  • podporuje růst nových vlasů => svým složením stimuluje enzymy a vyrovnává pH vlasové pokožky, čímž aktivuje vlasový růst.


Pro své unikátní vlastnosti je Aloe vera vhodná pro všechny typy pleti a zejména pro pleť:

  • suchou
  • stárnoucí
  • aknózní
  • sluncem spálenou kůži.